W Łodzi planowane jest utworzenie Muzeum Historii Naturalnej
Dodane przez emes dnia 09 lipiec 2010 23:45:37

Adrian Kin (geolog, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi "Phacops") jest inicjatorem utworzenia Muzeum Historii Naturalnej i ogólnopolskiego centrum informacji geoturystycznej w Łodzi. >>>


Treść rozszerzona

Adrian Kin (geolog, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi "Phacops") jest inicjatorem utworzenia Muzeum Historii Naturalnej i ogólnopolskiego centrum informacji geoturystycznej w Łodzi.

Kolekcja, która ma być prezentowana w przyszłym muzeum, powstawała z inicjatywy Adriana Kina przez ponad 20 lat. Obecnie składa się z ponad 40 tys. okazów, pochodzących niemal wyłącznie z obszaru Polski i jest najbogatszym i największym prywatnym zbiorem skamieniałości w kraju. Każdy z eksponatów posiada dokładną dokumentację, dzięki czemu może być wykorzystywany dla potrzeb specjalistycznych analiz.

160-letni, zabytkowy budynek, w którym obecnie mieści się kolekcja skamieniałości, a w przyszłości planowane jest utworzenie muzeum, musi przejść gruntowny remont i przebudowę. Jeżeli znajdą się odpowiednie środki, wewnątrz, obok sal ekspozycyjnych, preparatorni i magazynu zbiorów oraz biura ogólnopolskiego centrum informacji geoturystycznej, znaleźć się może również średnich rozmiarów sala konferencyjna i pokoje gościnne.

Na podstawie: PAP – Nauka w Polsce