Konkurs fotograficzny "Człowiek, woda i czas - co znalazłem pod wodą?"
Dodane przez emes dnia 14 grudzień 2011 18:42:00
Fot. Wiki Commons, autor: U.S. Navy photo by Photographer’s Mate 2nd Class Andrew McKaskle. Indeks na roczne Studia Podyplomowe Archeologii Podwodnej na Uniwersytecie Warszawskim można wygrać w konkursie fotograficznym "Człowiek, woda i czas - co znalazłem pod wodą?". Organizatorzy chcą "podnosić świadomość pasjonatów nurkowania na temat podstawowych zasad zachowania pod wodą w kontekście zabezpieczenia i zgłaszania do właściwych instytucji zabytków znajdujących się pod wodą". Zdjęcia można zgłaszać do 20 stycznia 2012 r. >>>
Treść rozszerzona

Indeks na podyplomowe studia archeologii podwodnej nagrodą w konkursie fotograficznym

Indeks na roczne Studia Podyplomowe Archeologii Podwodnej na Uniwersytecie Warszawskim można wygrać w konkursie fotograficznym "Człowiek, woda i czas - co znalazłem pod wodą?". Zgłoszenia trwają do 20 stycznia 2012 r.

Fot. Wiki Commons, autor: U.S. Navy photo by Photographer’s Mate 2nd Class Andrew McKaskle.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Archeologii UW. "Do udziału w nim zapraszamy osoby posiadające tytuł licencjata, inżyniera lub magistra dowolnego kierunku. Wszyscy, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu podwodnych odkryć, mogą przesyłać swoje prace" - mówi dr Radosław Karasiewicz-Szczypiorski, dyrektor ds. studenckich IAUW.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania archeologią podwodną, poszanowaniem życia oraz zabytków znajdujących się pod wodą. "Chcemy podnosić świadomość pasjonatów nurkowania na temat podstawowych zasad zachowania pod wodą w kontekście zabezpieczenia i zgłaszania do właściwych instytucji zabytków znajdujących się pod wodą" - deklaruje Magdalena Nowakowska, ekspert IAUW w zakresie archeologii podwodnej.

Zgłaszane zdjęcia powinny odnosić się do tematyki konkursu oraz być opatrzone krótkim opisem. Jury konkursu wybierze najlepszą pracę oraz przyzna wyróżnienia. Oficjalne wyniki ogłoszone zostaną 4 lutego 2012 roku podczas Targów Nurkowych "Podwodna Przygoda" (www.targinurkowe.pl), w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zaprezentowane zostaną tam również najlepsze prace konkursowe.

Zdjęcia wraz z opisem oraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres: konkurs.podwodnauw@gmail.com

Regulamin i formularz dostępne są na stronie www.crimeaproject.com.

Oferta Studiów Podyplomowych Archeologia Podwodna, jest skierowana do absolwentów archeologii i innych kierunków studiów, którzy chcą nabyć lub udoskonalić umiejętności teoretyczne i praktyczne, z zakresu metod i sposobu badań podwodnych stanowisk archeologicznych.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce