Elbląg: zmodernizowana wystawa "Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim" w MA-H
Dodane przez emes dnia 22 listopad 2012 10:38:36
Zmodernizowana wystawa "Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim" w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu Od soboty (24 listopada) w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu można będzie zwiedzać zmodernizowaną wystawę "Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim". Wystawa prezentuje zbiory archeologiczne, pochodzące z badań na Starym Mieście. Wiele sezonów badań archeologicznych na terenie elbląskiej dzielnicy staromiejskiej, zaowocowało zbiorami zabytkowych przedmiotów, których zarówno ilość, jak i specyfika czynią z Elbląga miejsce wyjątkowe z punktu widzenia badania historii. Część z tych zbiorów jest prezentowana na muzealnej wystawie, w tym rzeczy tak wyjątkowe, jak dawne instrumenty muzyczne, czy też średniowieczne okulary. >>>
Treść rozszerzona

Zmodernizowana wystawa "Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim"

Od soboty (24 listopada) w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu można będzie zwiedzać zmodernizowaną wystawę "Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim". Wystawa prezentuje zbiory archeologiczne, pochodzące z badań na Starym Mieście.

Zmodernizowana wystawa "Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim" w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu

Wiele sezonów badań archeologicznych na terenie elbląskiej dzielnicy staromiejskiej, zaowocowało zbiorami zabytkowych przedmiotów, w tym rzeczy tak wyjątkowych, jak dawne instrumenty muzyczne, czy też średniowieczne okulary. Po dwumiesięcznej przerwie, zbiory te prezentowane będą w Domu Rektora.

Otwarciu wystawy towarzyszy wydanie książki, przybliżającej tematykę Elbląga jako miasta portowego, autorstwa Mirosława Marcinkowskiego, Joanny Fonferek i Urszuli Sieńkowskiej.

W tym roku ekspozycja, dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, została przearanżowana. Zastosowano nowe pomysły i rozwiązania.

Więcej: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu