I Festiwal Filmów Archeologicznych - Kraków 2010 - 15-19 listopada 2010
Dodane przez emes dnia 04 październik 2010 16:21:54
I Festiwal Filmów Archeologicznych – Kraków 2010 W dniach 15-19 listopada odbędzie się pierwszy w Polsce I Festiwal Filmów Archeologicznych - Kraków 2010. Impreza związana jest ze 160-tą rocznicą założenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego Muzeum Starożytności Krajowych, z którego wywodzi się Muzeum Archeologiczne w Krakowie - organizator festiwalu. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania różnorodnych produkcji filmowych o tematyce archeologicznej. Termin nadsyłania filmów - 15 października 2010 r. >>>
Treść rozszerzona

I Festiwal Filmów Archeologicznych – Kraków 2010 W dniach 15-19 listopada odbędzie się pierwszy w Polsce I Festiwal Filmów Archeologicznych - Kraków 2010. Impreza związana jest ze 160-tą rocznicą założenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego Muzeum Starożytności Krajowych, z którego wywodzi się Muzeum Archeologiczne w Krakowie - organizator festiwalu.

Na Festiwalu zostaną pokazane produkcje zrealizowane w ciągu ostatnich lat na wykopaliskach prowadzonych przez polskich naukowców, zarówno w kraju, jak i za granicą oraz kilka filmów-laureatów innych europejskich festiwali filmów archeologicznych.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania różnorodnych produkcji filmowych o tematyce archeologicznej. Przyjmowane będą filmy w formacie DVD o charakterze naukowym, popularno-naukowym, dokumentalnym, także animowane itp., długość filmu - dowolna, język - polski. Termin nadsyłania filmów - 15 października 2010 r.

Przy zgłoszeniu filmu pobierana jest opłata manipulacyjna w wys. 60 zł., wpłacana na konto Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Biuro festiwalu wybierze Jury, złożone z archeologów, dziennikarz i filmowców, które zakwalifikuje filmy do uczestnictwa w pokazie oraz dokona ich oceny. Przewiduje się Grand Prix w postaci statuetki Światowida oraz inne nagrody.

W przypadku powodzenia imprezy organizatorzy planują jej kontynuację w cyklu dwuletnim, w wymiarze międzynarodowym.

Podobne festiwale są od lat organizowane i cieszą się popularnością w innych krajach Europy (np. we Francji, Włoszech, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Więcej: Muzeum Archeologiczne w Krakowie, PAP - Nauka w Polsce