"Archeolodzy pod wodą" - wystawa w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego
Dodane przez emes dnia 20 styczeń 2011 16:28:38
fot. Wikipedia - Fcmovie, lic GNU"Archeolodzy pod wodą" - wystawa fotograficzna w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego - od 22 stycznia (wernisaż o godz. 15ºº) do 15 lutego. Wstęp wolny. Wystawa to podsumowanie badań podwodnych polskich archeologów z Instytutu Archeologii UW w 2010 roku na Krymie i Suwalszczyźnie. >>>
Treść rozszerzona

fot. Wikipedia - Viv Hamilton, lic GNU"Archeolodzy pod wodą" - wystawa fotograficzna w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Będzie można ją oglądać od 22 stycznia (wernisaż o godz. 15ºº) do 15 lutego. Wstęp wolny.

Wystawa to podsumowanie badań podwodnych polskich archeologów z Instytutu Archeologii UW w 2010 roku. Znajdą sie na niej fotoreportaże z prac w Ałuszcie na Krymie (celem naukowców było odkrywanie, eksploracja oraz ochrona przed zniszczeniem i rabunkiem wraków, kotwicowisk i innych stanowisk) oraz Szurpiłach na Suwalszczyźnie (poszukiwania w celu lokalizacji podwodnych konstrukcji drewnianych i grobli, związanych z funkcjonującymi kiedyś grodziskiem i osadami).

Uzupełnieniem ekspozycji będą zdjęcia z innych badań Instytutu Archeologii UW oraz udostępnione przez zaprzyjaźnionych fotografów podwodnych.

W czasie wernisażu zaprezentowany zostanie pokaz slajdów z życia ekspedycji podwodnej IA UW.

Wystawa jest realizowana w ramach projektu "Archeologia podwodna - rozszerzenie i wzbogacenie oferty edukacyjnej uczelni i potencjału kadr Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego".

Więcej o wystawie: CRIMEAproject, PAP - Nauka w Polsce, GazetaWyborcza.pl.